Kitap Basım Ücretleri Ne Kadardır

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere kitap basım ücretleri fiyatları,basım yerleri vb. diğer konular hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Kitap basım ücretleri hesaplamaları için bazı siteler mevcuttur.Bu sitelere girdiğimizde istediğimiz özellikleri yazıyoruz ve kitabın fiyatlarını öğrenebiliyoruz.Hemen maddeler halinde bir örnek yapalım.

1-) Öncelikle buradaki siteye giriş yapıyoruz.İnternette bir sürü kitap basım ücreti hesabı yapan siteler mevcut lakin benim aralarında en beğendiğim site linkini verdiğim sitedir.

2-) Siteye girdikten sonra açılan sayfada istediğiniz özellikleri seçerek kitap basım ücretini öğrenebilirsiniz.Kitap sayısı, iç sayfa sayısı vb. yerleri doldurarak site otomatikman bizlere fiyatı hesaplıyor.

Yukarıda gördüğünüz gibi biz örnek olarak 1000 adet kitap olarak yazdık ve sayfa sayısı olarak 100 sayfa belirledik. Kitap boyutunu da istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.Bu durumlara göre 100’er sayfalık 1000 adet kitap ortalama 2 bin tl ediyor.Yani kitap başı 2 tl gibi bir ücret düşüyor.Gördüğünüz gibi oldukça ucuz bir maliyetle kitap bastırabilirsiniz.

3-) Ek olarak bunların yanında özel kapak tasarımı,bandrol hizmetleri gibi ekstra hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız belli bir miktar ödeyip bu özelliklerden de faydalanabiliyorsunuz.

4-) Son olarak “Ön Sipariş Ver” butonuna basarak kitaplarınızı basabiliyorsunuz.Daha detaylı bilgi almak için sitedeki iletişim kısmındaki mail adresiyle basım evine ulaşabiliyorsunuz.

Özetle ne kadar çok kitap bastırırsanız adet fiyatı o kadar düşer.Mesela 100 kitap bastırmak isterseniz kitabın tanesi 6 tl ye denk geliyor.Yani eğer kitap bastırmak istiyorsanız sayısını fazla bastırmanızı öneririz.Bu sayede elinizde daha fazla kitap olmuş olur.

Umarız konu faydalı olmuştur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir