Klavyeden Arapça Hz. Muhammed(ﷴ) Nasıl Yazılır?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere klavyeden Arapça Hz. Muhammed (ﷴ) yazısı nasıl yazılır onu anlatacağız.

Klavyeden bir sürü sembol ve işaret yapabildiğimiz gibi Arapça yazılar da yazabiliyoruz.Daha önceden Arapça Allah yazısı nasıl yazılır onu anlatmıştık.Fakat şimdi ise sizlere Arapça Muhammed yazısı nasıl yazılır onu göstereceğiz.Bilgisayarımızdan 2 türlü Arapça Hz. Muhammed yazısı yazabiliriz.Şimdi anlatıma geçelim.

1-) Arkadaşlar ilk olarak maalesef klavyeden kısayol tuşlarıyla Hz. Muhammed yani (ﷴ) yazısının yazılışı bulunmuyor.Fakat başka bir yolu var.Öncelikle bilgisayarınızdan başlat menüsüne girin ardından arama kısmına “charmap” yazın ve charmap.exe’yi açın.

Sonrasında “Karakter Eşlem” açılacaktır.Ardından sağ alt taraftaki “Unicode’a git:” kısmına “FDF4” kodunu yazıyoruz ve aşağıda gördüğünüz gibi karakter işareti karşımıza çıkacak.

Burada sembol tam gözükmüyor.Fakat siz kopyala yaptığınızda ve istediğiniz belgeye yapıştırdığınızda “” buradaki gibi Muhammed yazısını yazmış olursunuz.

2-) İkinci bir yol olarak ise kopyala yapıştır yapmaktır.”ﷴ” buradaki Muhammed yazısını ctrl+c ile kopyalayıp istediğiniz belgeye ctrl+v ile yapıştırabilirsiniz.Bu şekilde yapmak en kolayıdır.

Ayrıca Muhammed yazısının arapça png formatta resmini de aşağıya ekleyelim.

Birde Arapça Muhammed yazısı html olarak paylaşalım.Direkt kopyalayıp istediğiniz alana hata almadan ekleyebilirsiniz;

Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar ve iyi dersler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir