Photoshop İle Göz Rengi Nasıl Değiştirilir?

Yeni bir photoshop dersimizden merhabalar.Bu dersimizde sizlere bir insanın photoshop ile göz rengini nasıl değiştirebiliriz onu fotoğraflar eşliğinde anlatacağız.

Photoshop’da bizlere en lazım olacak özellik belki de renk değiştirme özelliğidir.Bu özellik ile bir insanın gözünün,saçının,teninin vs. renklerini değiştirebiliriz.Peki göz rengi nasıl değişir şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle göz rengini değiştirmek için kaliteli bir resim buluyoruz.Biz internetten rastgele bir göz resmi bulduk.Siz istediğiniz resmi kullanabilirsiniz.

2-) Resmimizi açtıktan sonra sol menülerden baştan 4. sırada bulunan “Hızlı Seçim Aracı” ‘nı seçiyoruz.

3-) Sonrasında göz bebeği dışında kalan yerleri seçiyoruz.Dilerseniz kalem aracıyla da aynı şekilde seçim yapabilirsiniz.Fakat göz bebeğini seçmemeye özen gösterin.Çünkü göz rengi değişir fakat göz bebeği sabit siyah renklidir.

4-) Seçim yaptıktan sonra ise sağ alt taraftan aşağıda gördüğünüz gibi yarım ay şeklinde olan sembole tıklıyoruz.Oradan da “Ton/Doygunluk…” seçeneğini açıyoruz.

5-) Sonrasında burada karşımıza renk ayarları çıkacak.Açıklık sabit 0 kalsın.Fakat Doygunluk ve Ton ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirin.Ardından otomatikman göz renginin değiştiğini göreceksiniz.

6-) Gözümüzün son hali ise aşağıdaki gibi olmaktadır.Biz örnek olması için gözümüzü yeşile boyadık.Sizler de bu renk ayarından istediğiniz renge çevirebilirsiniz.

Bu şekilde photoshop ile göz rengi değiştirebiliyoruz.Diğer derslere photoshop dersleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir