Photoshop İle Yazıya Efekt Verme

Herkese iyi günler dileriz.Bir başka photoshop dersiyle karşınızdayız.Bu yazımızda sizlere photoshop ile yazıya nasıl efektler veririz görseller eşliğinde anlatacağız.

Photoshop ile görsel anlamda aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.Bunların en önemlisi de yazıların şekilli ve dikkat çekici gözükmesidir.Bu yüzden eğer bir web sitesine sahipseniz veya youtube kanalınız varsa logolarınızı ve bannerlarınızı dikkat çekici yapmaya çalışın.Bunun için de yazılara güzel efektler verin.Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde anlatıma geçelim.

1-) Öncelikle photoshop programını açıyoruz ve boş bir sayfa açıyoruz.Biz örnek olması açısından 400*400 lük bir alan açtık.Ardından sol taraftaki T sembollü olan Yazım Aracı‘na basıyoruz.

2-) Ardından yazımızı yazıyoruz.Biz örnek olması için “Merhabalar değerli mmsrn.com takipçileri” şeklinde bir yazı yazdık.

3-) Şimdi bu yazdığımız yazıya efekt vermek için öncelikle sağ taraftan katman olarak yazdığımız yazıyı seçiyoruz.Ardından alttaki “fx” butonuna basıyoruz ve oradan da “Karıştırma Seçenekleri…” butonuna tıklıyoruz.

4-) Sonrasında ise açılan yerde bir sürü efekt özelliği var.Oradan hepsine bakarak beğendiklerinizi uygulayın.Mesela kontur kısmı yazınızı büyütüyor ve yazınıza 3 boyutluluk kazandırıyor.Renk kaplama kısmında adı üstünde yazınızın rengini ayarlayabiliyorsunuz.Saten kısmında ise 3 boyutlu olan yazının renk geçişlerini ayarlayabiliyorsunuz.Bu gibi bir çok özelliği bakarak kendiniz öğrenebilirsiniz.Gerçekten çok kolay.

5-) Son olarak gölge kısmında ise yazıya gölge verebiliyorsunuz.Tamamen işlemler bittikten sonra sağ üstteki “Tamam” butonuna basıyoruz.

6-) Ve işte yazımızın yeni hali aşağıdaki gibi oldu.Sizler de yazıları bu şekilde istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz ve yazılara efekt verebilirsiniz.

Şimdi ilk resimle son resme bakın ve karşılaştırma yapın.Hangisi daha dikkat çekici duruyor.Tabii ki son hali.Bu şekilde arkadaşlar sizler de yazılarınıza en azından basit seviyede konuda anlattığımız gibi efekt verebilirsiniz.Bu sayede daha çok dikkat çekersiniz ve bu durum illaki sizlere fayda sağlar.

Bu şekilde photoshop ile yazılara efekt verebilirsiniz.Diğer derslerimiz için “Photoshop Dersleri” adlı kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir