Siteye Hangi Telefon Modellerinden Giriş Yapıldığını Bulma

Herkese iyi günler arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere sitelerimize hangi telefon markalarından giriş yapılıyor onu nasıl öğrenebiliriz detaylı bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle arkadaşlar sitelerimize hangi telefon modellerinden giriş yapıldığını Google Analytics sayesinde detaylı bir şekilde öğrenebiliriz.Tabii ki sadece bunu değil sitemize giren hitlerin yaş ortalamasını,cinsiyet oranını,hangi şehirlerden girdiğini vs. tüm detaylı bilgileri Google’nin Analytics servisi üzerinden öğrenebiliyoruz.

Peki sitenize hangi telefon markalarından giriş yapıldığını nasıl öğrenebiliriz şimdi maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle google analytics hesabımızı açıyoruz.Ardından sol menüden “Kitle” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında “Mobil” ve oradan da “Cihazlar” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) İşte bu kadar.Son olarak burada açılan sayfada sitemize girenlerin kullanmış oldukları telefon markalarını görebileceğiz.

4-) Mesela yukarıdaki grafikte gördüğünüz gibi üstteki siteye %23 oranında Apple iPhone cihazından giriş yapılmış.Tabii bu iphone 6 da olabilir 7 de yani tamamını kapsıyor.Aynı şekilde sizler de buradan detaylı istatistikleri öğrenebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu şekilde sitelerinize giren ziyaretçilerin kullandıkları telefon markalarını öğrenebiliyorsunuz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir