Blogger Yeni Panelde Yazar Daveti (Editör veya Yönetici) Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere Blogger blogspot yeni panelde yönetici ve editör eklemeyi nasıl yaparız onu resimli olarak göstereceğiz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Blogger yeni panele geçmişti. Bir süre eski paneli kullanmak serbestti fakat eski panelin kullanımı tamamen kaldırıldı. Yani şuan blogger kullanan herkes yeni paneli kullanmak zorunda diyebiliriz. Haliyle yeni panelde birçok değişiklik oldu. Bunlardan birisi de yazar, editör ve yönetici ekleme alanıdır. Eski panelde yönetici nasıl eklenir buradan anlatmıştık. Şimdi yeni panelde yazar ve yönetici daveti nereden yapılır şimdi sizlere onu anlatalım.

Blogger Yeni Panelde Yazar ve Yönetici Ekleme Nereden Yapılır?

1-) Öncelikle blogger panelimizi açıyoruz. Ardından sol taraftaki menülerden “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında burada sayfanın biraz aşağısına iniyoruz. İzinler bölümüne geldiğimizde burada “Daha fazla yazar davet et” kısmı çıkacak. Onun üzerine tıklıyoruz. Yani yeni panelden yazar daveti buradan yapılmaktadır.

3-) Daha fazla yazar davet et butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi küçük bir alan gelecek. Buradan davet edeceğimiz kişinin gmail adresini yazıyoruz. Yani kimi sitenize editör, yazar veya yönetici olarak eklemek istiyorsanız onun gmail adresini yazın. Ardından “Gönder” butonuna basınız.

4-) Gönder butonuna bastıktan sonra davet ettiğiniz kişinin gmail adresine bir davet maili gidecek. O kişi buraya girip daveti kabul etmesi gerekiyor. Ardından bu kişinin ismi 2. maddede yer alan “Blog yöneticileri ve yazarları” bölümünde gözükecek. Siz bu alana girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. İşte buradan sağ taraftan kişiyi “Yazar” veya “Yönetici” olarak ayarlayabilirsiniz.

5-) Kişiyi yazar veya yönetici seçtikten sonra “Kaydet” butonuna basınız. Böylelikle o kişiyi blogger sitenizde editör veya yönetici yapmış olursunuz.

Bu şekilde Bloggar’da yeni kullanıcı panelinde yazar ve yönetici ekleme yapabilirsiniz. İyi bloglamalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir