Google Analytics Organik Aramaların Sayısına Nereden Bakılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Google Analytics’den sitenize organik aramalardan kaç kişi geldiğine nereden bakarız onu göstereceğiz.

En iyi hit bilgisi gösteren sistemlerden birisi Google Analytics’dir.Bu google analitik üzerinden sitenizle alakalı hemen hemen tüm istatistiklere ücretsiz şekilde bakabiliyorsunuz.Sitenize giren ziyaretçilerin nereden girdiklerine,cinsiyet farkına,hangi telefonlardan girdiklerine vb. tüm istatistikleri görebiliyorsunuz.

Tabii ki en önemlisi de sitenize gelen ziyaretçiler arama motorlarından mı yoksa başka yerlerden mi geliyor onu bilmemiz çok işimize yarayabilir.Çünkü bu bilgiyle site üzerindeki çalışmalarımızı ona göre yönlendiririz.Peki Google Analytics üzerinden organik ziyaretçilerin sayısını nasıl ve nereden öğrenebiliriz şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle Google Analytics’e giriyoruz.Ardından sol menüden Edinme>Genel Bakış kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında ise açılan sayfanın alt kısmında aşağıdaki gibi “Organic Search” bölümünde arama motorlarından gelen hitleri görebileceksiniz.

3-) Ek olarak o sayfanın üst kısmında da grafik olarak sitenize gelen organik aramaların yüzdelik dilimine ulaşabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu şekilde organik aramaların sayısını öğrenebilirsiniz.Umarız faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar ve bol hitler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir