HTML Yazıyı Renkli Yapma Kodu

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere html’de yazılara renk vermek için hangi kodu kullanırız onu göstereceğiz.

Html, web site yapmak için kullanılan en temel kodlamalardan biridir.Html bir binanın direkleri gibi düşünebilirsiniz.Yani nasıl direkler olmadan bina yükselmiyorsa html olmadan da site olmuyor.Tabii ki css kullanarak yazılarda renk değişikliği yapabilirsiniz fakat bu yazımızda sadece html kodlarıyla yazıları nasıl renkli yaparız onu göstereceğiz.

Şimdi lafı uzatmadan html yazıları renkli yapma kodunu paylaşalım.Html’de 3 farklı şekilde yazılara renk verebilirsiniz.O kodlar bu şekildedir;

Html yazıya renk verme kodu(1. kod);

Html yazıya renk verme kodu(2. kod);

Html yazıya renk verme kodu(3. kod);

Gördüğünüz gibi arkadaşlar html’de yazıları renkli yapma kodlarımız bu şekildedir.Hem span style hem de font color kodu ile yazılara renk verebilirsiniz.İstediğinizi kullanın hepsi çalışıyor.İster color=red yani yazıyla rengini belirtin isterseniz de color=#056a89 şeklinde rengin kodu ile belirtin.Dilerseniz buradaki html renk kodları yazımızdan tüm renk kodlarına ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde html kodlarıyla yazılara renk verebilirsiniz.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Elinize emeğinize sağlık. Çok işime yaradı teşekkür ediyorum sevgili yöneticim.

  2. Merhaba, gerçekten işime yaradı teşekkürler hocam. %boş bir yorum olmadığını görmeniz için kodunuzu kullandığım web sitemi bırakıyorum inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir