Karanfil Şerbeti Nasıl Yapılır? Karanfil Şerbeti Tarifi Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere karanfil şerbeti içeceği nasıl yapılır, kısaca tarifi nedir hakkında bilgi paylaşacağız.

Evde yapılışı kolay olan içeceklerden birisi de karanfil şerbetidir. Yemeğinizin yanında farklı ve lezzetli bir içecek içmek isterseniz karanfil şerbeti yapabilirsiniz. Karanfil şerbetinin hem maliyeti düşük hem de malzemeleri azdır. Yani kolay bir şekilde içeceği hazırlayabilirsiniz. Şimdiden yapanlara afiyet olsun. Şimdi karanfil şerbeti içeceğinin tarifine ve gerekli malzemelere geçelim.

Karanfil Şerbeti İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 litre su
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 10 adet tane karanfil
  • 250 gram toz şeker
  • 1 tane çubuk tarçın

Karanfil Şerbeti Tarifi

Karanfil şerbetini yapmak için öncelikle su ve şekeri karıştırıp kaynatıyoruz. Karışım kaynamaya başladıktan sonra içerisine tüm tane karanfilleri atıyoruz ve ayrıca çubuk tarçınımızı da ekliyoruz. Sonrasında pişirmeye devam ediyoruz. Ayrıca çubuk tarçını aromasını fazla bırakmadan karışımın içerisinden çıkartmamız gerekiyor. Tane karanfiller güzel bir şekilde karışıma aromasını verince şerbetten çıkartmamız gerekiyor. En sonunda ise şerbetimize limon suyunu ilave ediyoruz. Çok az bir süre daha karıştırdıktan sonra pişirmeyi bırakıyoruz ve şerbetimizi soğumaya götürüyoruz. Karanfil şerbeti soğuduktan sonra afiyetle içilebilir. Afiyet olsun…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir